Rolety zewnętrzne

Dziś na naszym blogu postaramy się odpowiedzieć na pytanie Jak wybrać najodpowiedniejsze rolety zewnętrzne? Na rynku znajduje się wielu producentów, systemów oraz dostawców. Wybór jest naprawdę duży. Jak jednak dokonać tego najlepszego?

Odpowiedź na to pytanie jest o tyle ważna, że najczęściej jest to wybór na lata. Czym się zatem kierować? Ceną? Marką? Opiniami innych użytkowników?

Oczywiście wszystko zależy od tego jaką funkcję ma pełnić dana roleta. Czy ma jedynie osłaniać i jakość tutaj ma mniejsze znaczenie, ponieważ nie będzie ona zbyt eksploatowana. Czy jednak stanowi kluczowy element wyposażenia naszego domu, który będzie codziennie, wielokrotnie użytkowany.

W samym kontekście rodzaju rolety, czyli elewacyjna czy podtynkowa, różnicy w mechanizmie nie ma. Znaczenie ma etap, w którym ją montujemy. Przy budynkach/konstrukcjach już istniejących, docieplonych itp. wybór pada na rolety elewacyjne. Z kolei przy budowie domu bądź przed dociepleniem stawiamy na podtynkowe, w których maskujemy kasetę przy wykończeniu.

Jak zatem dobrać te najlepsze rolety? Na co zwracać uwagę?

Przede wszystkim starajmy się znaleźć jak najwięcej informacji i opinii dotyczących marki samych rolet. Kto je produkuje? Jak duże ma w tym doświadczenie. Jak sprawdzają się na rynku, czyli znowu opinie innych użytkowników tych produktów bądź polecenia. Sprawdźmy koniecznie również okres gwarancji, jaki oferuje dany dostawca. To bardzo ważne. Określa to również jakość rolety. Im dłuższa gwarancja, tym większa pewność, że producent zadbał o ich jakość😊

Kolejny element, bardzo ważny to dobranie najlepszej rolety do naszych potrzeb. Tutaj trochę musimy zaufać dostawcy. Ważne jest jednak, aby przedstawiciel, który przyjedzie do nas na pomiar potrafił nam doradzić. Rozwiać wszelkie wątpliwości. Powiedzieć jakie mamy możliwości co do samego produktu, ale również niemniej jego ważnych elementów, takich jak na przykład napęd. Jakie rodzaje napędu posiada w swojej ofercie i które są co najmniej optymalne dla naszego budżetu. Musicie być pewni, że jest on profesjonalistą i zna się na tym co robi. To daje nam poczucie bezpieczeństwa przy samej realizacji.

Jak zatem później z wachlarza ofert, które otrzymamy wybrać tę najlepszą? Ten proces wymaga od nas trochę pracy. Zapoznajmy się ze specyfiką produktów jakie mamy w swojej ofercie i wybierzmy te, których jakość vs cena są najbardziej wyważone. Pamiętajmy o tym, że wielu dostawców korzysta z produktów tych samych producentów. W tym przypadku cena powinna mieć kluczową rolę. W drugim etapie doświadczenie dostawcy, które zagwarantuje nam poprawny montaż.

Jeżeli macie jakieś pytania piszcie je proszę w komentarzach bądź poprzez formularz zgłoszeniowy dostępny tutaj. Na pewno odpowiemy😊

Zachęcamy również do śledzenia naszego profilu na Facebook’u

rolety zewnętrzne

One Comment

  1. Domowniczy

    Świetny artykuł, masa cennej wiedzy. Dziekuję za lekturę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *