Moskitiery na wymiar: ramkowe, drzwiowe, przesuwne, rolowane i plisowane

Komfort i ochrona

Wraz z nadejściem cieplejszych dni częściej otwieramy okna, drzwi tarasowe oraz balkonowe, pozostawiając je dłużej otwarte, aby wywietrzyć pomieszczenie lub wpuścić powiew świeżego powietrza. Niestety wraz z otwarciem okien jesteśmy narażeni na wpuszczenie do wnętrza insektów, małych gryzoni, a także nieczystości z zewnątrz /pyłki, kurz, liście …/ W celu zapewnienia komfortu i ochrony przed czynnikami zewnętrznymi warto pomyśleć o zastosowaniu moskitiery. Moskitiery są to siatki, montowane w otworach okiennych i drzwiowych, mające na celu ochronę przed insektami oraz nieczystościami. Możliwość doboru typu oraz kształtu moskitiery w zależności od funkcji, a także ze względu na rodzaj otworu okiennego, pozwoli idealnie dobrać produkt zgodnie z jego przeznaczeniem. W naszej ofercie znajdziecie Państwo poniższe typy produktów.

Moskitiery ramkowe

Montowana jest w prosty sposób do futryny okiennej przy pomocy bezinwazyjnych uchwytów obrotowych. Moskitiera ramkowa doskonale sprawdzi się w oknach, które otwierane są wyłącznie w celu zapewnienia cyrkulacji powietrza. Zamontowane na początku wiosny doskonale spełnią swoją rolę do późnej jesieni. Po tym okresie należy moskitierę zdjąć, poddać konserwacji i przechować do następnego sezonu. Dużą zaletą moskitiery ramkowej jest możliwość szybkiego wypięcia i wpięcia moskitiery przy pomocy uchwytów obrotowych.

Moskitiery rolowane – poziome i pionowe

Moskitiera rolowana w wersji pionowej stosowana jest najczęściej do okien. Po rozwinięciu, siatka moskitiery mocowana jest do listwy hakowej lub zaczepów znajdujących się w prowadnicy. Przy zwolnieniu siatki z uchwytów, spowalniacz moskitiery daje możliwość płynnego nawoju siatki w kasecie bez jej uszkodzenia. Moskitiera rolowana w wersji poziomej stanowi idealne zamknięcie dla okien balkonowych lub tarasowych. Blokowanie moskitiery przy pomocy taśmy magnetycznej pozwala łatwo i szybko rozwinąć i zwinąć moskitierę.

Moskitiery otwierane – okienne i drzwiowe

Moskitiera otwierana stosowana zarówno do okien, jak również drzwi balkonowych, montowana jest za pomocą zawiasów do fasady budynku lub futryny drzwiowej. Wyposażona jest w uchwyt do otwierania oraz magnesy trzymające moskitierę w pozycji zamkniętej, a także w uszczelkę szczotkową, która maksymalnie zabezpiecza pomieszczenie przed dostaniem się insektów i nieczystości z zewnątrz. Dodatkowo zamontowane w moskitierze samozamykacze, automatycznie domykające otwartą moskitierę, podnoszą komfort użytkowania.

Moskitiery przesuwne

Moskitiera przesuwna doskonale sprawdzi się w dużych przeszklonych wnękach jak, balkony, tarasy, witryny, a także ogrody zimowe. Skrzydło moskitiery przesuwa się na prowadnicach górnej i dolnej, jedno lub dwutorowej. Maksymalne wymiary skrzydła moskitiery – 2000 x 2500 mm. Dostępność sześciu typów moskitiery przesuwnej, a także dobór prowadnic w zależności od wysokości progu pozwoli idealnie dopasować produkt pod kątem jego funkcjonalności oraz miejsca montażu. Moskitiery dostosowane są do wszystkich typów okien i drzwi. Konstrukcja skrzydła nie ogranicza widoczności w świetle okna /brak poprzeczki dzielącej skrzydło moskitiery/.

Moskitiery o nietypowych kształtach

W naszej ofercie dostępne są również moskitiery ramkowe o nietypowych kształtach – półokręgi, wielokąty, trójkąty, trapezy.

Moskitiery zintegrowane z roletą zewnętrzną

Moskitiery w wersji rolowanej mogą być zintegrowane z roletą zewnętrzną – elewacyjną lub podtynkową. Roleta zewnętrzna z moskitierą ochroni wnętrze przed dostępem dokuczliwych owadów oraz pyłków. Moskitiera nie ogranicza widoczności i nie zakłóca pracy rolety.

Główne zalety moskitier

  • wyjątkowo mocne i trwałe materiały
  • specjalnie zastosowana siatka niezmniejszająca widoczności
  • odporna na czynniki atmosferyczne – temperaturę, promieniowanie UV oraz deszcz
  • materiały nieprzyciągające brudu
  • produkt wykonany idealnie na wymiar
  • możliwość wyboru kolorystyki profilu wg palety RAL lub palety oklein drewnopodobnych
  • kolor siatki – czarna lub szara
Bezpłatny pomiar i wycena. Zapraszamy do kontaktu telefonicznego bądź poprzez formularz kontaktowy dostępny tutaj. Zachęcamy również do śledzenia nas na naszym Facebook’u
moskitiery