Rolety zewnętrzne naokienne, elewacyjne, podtynkowe

Wybór typu rolety, jak również sposób jej montażu w dużym stopniu uzależniony jest od tego, na jakim etapie budowy domu podjęta zostanie decyzja o zastosowaniu rolet zewnętrznych: na etapie projektu, w trakcie budowy czy już w gotowym obiekcie. Mamy do zaoferowania Państwu poniższe typy rolet zewnętrznych elewacyjnych i podtynkowych.

Rolety elewacyjne

Montaż do istniejących, wykończonych budynków
 • Rolety elewacyjne montuje się w dwojaki sposób: na elewacji budynku lub we wnęce okiennej, a także drzwiowej.
 • Skrzynka w roletach elewacyjnych jest elementem widocznym z tego powodu dostępna jest w wielu opcjach kolorystycznych, a także w okleinach drewnopodobnych.
 • Rolety elewacyjne występują w dwóch wariantach: skrzynka z klapą rewizyjną ścięta po kątem 450 oraz skrzynka półokrągła.

Rolety podtynkowe

Przeznaczone głównie do nowo budowanych obiektów ale też do budynków już istniejących.
 • Możliwość wkomponowania skrzynki w elewację budynku, dzięki czemu staje się niewidoczna.
 • Zaletą systemu rolety podtynkowej jest montaż skrzynki pod warstwą izolacyjną ściany budynku. W ten sposób nadproże okienne chronione jest przed  przemarzaniem.
 • Montaż rolety nie wymaga ingerencji w konstrukcję okna czy drzwi ale przed montażem należy wykonać wnękę w nadprożu okiennym.
 • Dzięki klapie rewizyjnej na zewnątrz budynku, prace konserwacyjne i serwisowe wykonywane są bez zakłócenia prywatności domowników.

Rolety naokienne

Montaż na etapie instalowania stolarki okiennej lub jej wymiany
 • Montażu skrzynki rolety i prowadnic dokonuje się na ramie okiennej lub drzwiowej przed ich osadzaniem we wnęce.
 • W fazie budowy budynku lub wymiany stolarki otworowej należy uwzględnić wysokość skrzynek rolety naokiennej i o tę wartość zwiększyć wysokość otworów pod okna lub drzwi.
 • System umożliwia wiele sposobów zabudowy skrzynki i prowadnic: od zewnątrz, od wewnątrz, obustronnie lub dzięki dużej gamie oklein może pozostać bez zabudowy.
 • Dostęp do klapy rewizyjnej od wewnątrz budynku.
Sterowanie ręczne przy pomocy taśmy, linki, mechanizmu sprężynowego lub korby oraz sterowanie elektryczne za pomocą silnika. Przy sterowaniu elektrycznym mamy do wyboru opcję sterowania za pomocą przełącznika lub pilota. Łatwość sterowania i bezpieczeństwo Nowoczesne rolety zewnętrzne pozwalają na łatwe sterowanie za pomocą pilota, programatorów czasowych lub czujników.
 • Sterowanie centralne umożliwia obsługę kilku rolet w jednym czasie nawet tych trudno dostępnych. Wystarczy jedno użycie przycisku pilota, aby zasłonić okna lub ustawić rolety w położeniu całkowicie gwarantującym ochronę prywatności.
 • Automatyczne zamykanie się rolet przy dużym nasłonecznieniu. O określonej godzinie będą się zamykały lub otwierały zależnie od pogody z wykorzystaniem czujników wewnętrznych i zewnętrznych.
 • Symulacja obecności. Rolety mogą być sterowane całkowicie automatycznie. O określonej godzinie będą się zamykały lub otwierały zgodnie z programatorem czasowym. Można również sterować roletą na odległość za pomocą telefonu.
 • Bezpieczeństwo. Zintegrowany z roletami system alarmowy.
Osłona przed owadami i pyłkami Rolety zewnętrzne mogą być wyposażone w moskitiery dostosowane do wszystkich typów okien i drzwi. Moskitiery chronią przed owadami, oraz przenikaniem pyłków do wnętrza domu dzięki siatce wykonanej z włókna szklanego. Wszystkie elementy moskitiery zabezpieczone są specjalną powłoką odporną na działanie warunków atmosferycznych, co gwarantuje trwałość na wiele lat użytkowania. Moskitiera nie ogranicza widoczności i nie zakłóca pracy rolety. Termoizolacja Pancerz rolety wykonany jest z wysokiej jakości profili aluminiowych, dostępnych w kilku wysokościach i grubościach. Wypełnienie profilu aluminiowego stanowi pianka poliuretanowa. Im większy profil zastosowany w pancerzu, tym grubsze wypełnienie, a tym samym wyższa izolacyjność akustyczna i termiczna rolety zewnętrznej. Kiedy rolety są opuszczone, pomiędzy szybą i pancerzem rolety tworzy się rodzaj poduszki powietrznej, nieruchome powietrze staje się doskonałym izolatorem chroniącym pomieszczenie przed utratą ciepła. Tak dzieje się w warunkach zimowych. Latem pancerz rolety chroni nas przed promieniami słonecznymi i razem z poduszką powietrzną nie pozwala ciepłu przenikać do wnętrza budynku. Zastosowanie rolet zewnętrznych w obiekcie pozwala ograniczyć zużycie energii w sezonie grzewczym nawet do 30%, latem obniżyć temperaturę w pomieszczeniach o blisko 10°C. Zamykając i otwierając roletę możemy również sterować ilością światła oraz powietrza przenikającymi do wnętrza. Perforacje zastosowane w pancerzu rolety zewnętrznej pozwalają na wietrzenie pomieszczenia przy opuszczonej rolecie. Zabezpieczenie przed włamaniem i prywatność w domu Rolety zewnętrzne chronią wnętrze domu przed ciekawością ludzi, można też uczynić z nich trudną do sforsowania przeszkodę, jeśli dodatkowo wyposażymy je w skuteczne zabezpieczenia. Oferujemy kilka rozwiązań mechanizmów blokujących:
 • Rygiel ręczny – zamontowany z obu stron listwy dolnej pancerza, uniemożliwia podniesienie rolety z zewnątrz. Zablokowanie następuje poprzez ręczne zasunięcie rygli.
 • Rygiel automatyczny – nie wymaga obsługi ręcznej, działanie polega na automatycznym wysunięciu i wsunięciu sworznia rygla w otwory wykonane w prowadnicach.
 • Zamek baskwilowy – zamontowany w listwie dolnej lub w listwie zamkowej. Przekręcenie kluczyka powoduje wysunięcie z obydwu stron listwy końcowej sztab, wsuwanych w otwory prowadnic.
 • Wieszak blokada, wieszak Lock to Play – praca wieszaków polega na dociśnięciu i zablokowaniu od góry zamkniętej rolety uniemożliwiając podniesienie jej od zewnątrz.
 • Kątownik blokujący – opatentowany przez ANWIS system blokuje listwę pancerza przy próbie podniesienia rolety od zewnątrz.
 • Inne metody zabezpieczeń – wybór elektrycznego sposobu sterowania roletami zewnętrznymi daje komfort operowania osłonami, a także potwierdza właściwe zamknięcie wszystkich rolet dzięki sygnałowi zwrotnemu na pilocie. Skutecznie odstrasza intruzów opcja symulacji obecności. Dodatkowym zabezpieczeniem wnętrza przed włamaniem jest również zastosowanie zintegrowanego z roletami systemu alarmowego.
Bezpłatny pomiar i wycena. Zapraszamy do kontaktu telefonicznego bądź poprzez formularz kontaktowy dostępny tutaj. Zachęcamy do śledzenia naszego profilu na Facenbook’u
rolety zewnętrzne