Rolety zewnętrzne naokienne, elewacyjne, podtynkowe
Wybór typu rolety, jak również sposób jej montażu w dużym stopniu uzależniony jest od tego, na jakim etapie budowy domu podjęta zostanie decyzja o zastosowaniu rolet zewnętrznych: na etapie projektu, w trakcie budowy czy już w gotowym obiekcie.
Mamy do zaoferowania Państwu poniższe typy rolet zewnętrznych elewacyjnych i podtynkowych.
Rolety elewacyjne
Montaż do istniejących, wykończonych budynków- Rolety elewacyjne montuje się w dwojaki sposób: na elewacji budynku lub we wnęce okiennej, a także drzwiowej.
- Skrzynka w roletach elewacyjnych jest elementem widocznym z tego powodu dostępna jest w wielu opcjach kolorystycznych, a także w okleinach drewnopodobnych.
- Rolety elewacyjne występują w dwóch wariantach: skrzynka z klapą rewizyjną ścięta po kątem 450 oraz skrzynka półokrągła.
Rolety podtynkowe
Przeznaczone głównie do nowo budowanych obiektów ale też do budynków już istniejących.- Możliwość wkomponowania skrzynki w elewację budynku, dzięki czemu staje się niewidoczna.
- Zaletą systemu rolety podtynkowej jest montaż skrzynki pod warstwą izolacyjną ściany budynku. W ten sposób nadproże okienne chronione jest przed przemarzaniem.
- Montaż rolety nie wymaga ingerencji w konstrukcję okna czy drzwi ale przed montażem należy wykonać wnękę w nadprożu okiennym.
- Dzięki klapie rewizyjnej na zewnątrz budynku, prace konserwacyjne i serwisowe wykonywane są bez zakłócenia prywatności domowników.
Rolety naokienne
Montaż na etapie instalowania stolarki okiennej lub jej wymiany- Montażu skrzynki rolety i prowadnic dokonuje się na ramie okiennej lub drzwiowej przed ich osadzaniem we wnęce.
- W fazie budowy budynku lub wymiany stolarki otworowej należy uwzględnić wysokość skrzynek rolety naokiennej i o tę wartość zwiększyć wysokość otworów pod okna lub drzwi.
- System umożliwia wiele sposobów zabudowy skrzynki i prowadnic: od zewnątrz, od wewnątrz, obustronnie lub dzięki dużej gamie oklein może pozostać bez zabudowy.
- Dostęp do klapy rewizyjnej od wewnątrz budynku.
- Sterowanie centralne umożliwia obsługę kilku rolet w jednym czasie nawet tych trudno dostępnych. Wystarczy jedno użycie przycisku pilota, aby zasłonić okna lub ustawić rolety w położeniu całkowicie gwarantującym ochronę prywatności.
- Automatyczne zamykanie się rolet przy dużym nasłonecznieniu. O określonej godzinie będą się zamykały lub otwierały zależnie od pogody z wykorzystaniem czujników wewnętrznych i zewnętrznych.
- Symulacja obecności. Rolety mogą być sterowane całkowicie automatycznie. O określonej godzinie będą się zamykały lub otwierały zgodnie z programatorem czasowym. Można również sterować roletą na odległość za pomocą telefonu.
- Bezpieczeństwo. Zintegrowany z roletami system alarmowy.
- Rygiel ręczny – zamontowany z obu stron listwy dolnej pancerza, uniemożliwia podniesienie rolety z zewnątrz. Zablokowanie następuje poprzez ręczne zasunięcie rygli.
- Rygiel automatyczny – nie wymaga obsługi ręcznej, działanie polega na automatycznym wysunięciu i wsunięciu sworznia rygla w otwory wykonane w prowadnicach.
- Zamek baskwilowy – zamontowany w listwie dolnej lub w listwie zamkowej. Przekręcenie kluczyka powoduje wysunięcie z obydwu stron listwy końcowej sztab, wsuwanych w otwory prowadnic.
- Wieszak blokada, wieszak Lock to Play – praca wieszaków polega na dociśnięciu i zablokowaniu od góry zamkniętej rolety uniemożliwiając podniesienie jej od zewnątrz.
- Kątownik blokujący – opatentowany przez ANWIS system blokuje listwę pancerza przy próbie podniesienia rolety od zewnątrz.
- Inne metody zabezpieczeń – wybór elektrycznego sposobu sterowania roletami zewnętrznymi daje komfort operowania osłonami, a także potwierdza właściwe zamknięcie wszystkich rolet dzięki sygnałowi zwrotnemu na pilocie. Skutecznie odstrasza intruzów opcja symulacji obecności. Dodatkowym zabezpieczeniem wnętrza przed włamaniem jest również zastosowanie zintegrowanego z roletami systemu alarmowego.